Analýza obrazu- Desková verze kamery vhodná pro strojní i robotické aplikace
Úvod &gt: Aktuality &gt: Desková verze kamery vhodná pro strojní i robotické aplikace

Desková verze kamery vhodná pro strojní i robotické aplikace

6. června 2012

Výrobce digitálních kamer IDS Imaging Development Systems nabízí modely kamer uEye typ ME také v deskových verzích vhodné pro OEM aplikace s volitelným uchycením objektivu.

Výhodou kamer typu ME je, že lze připojit objektiv pod úhlem 90° a zkrátit tak pracovní hloubku kamerového systému. Zmíněné konstrukční řešení je ideální pro použití v robotice a nejrůznějších strojních aplikacích. K dispozici jsou kamery s CCD a CMOS snímači pro barevné i černobílé snímání a s rozlišením až 10 MPx! Například pro aplikace svařování lze použít kameru s HDR senzorem.

HDR senzor má vyšší kontrast a větší dynamický rozsah (až 120 dB), což je téměř 1000krát vyšší než standardní hodnota u CCD senzorů. Z tohoto důvodu je kamera vhodná zejména pro aplikace s velkými rozdíly jasu, např. robotické asistované svařování.

Všechny modely řady ME podporují slučování pixelů (binning), vyčítání pixelů (subsampling) a AOI oblasti v obrazu. Rychlost snímání je až 100 snímků za sekundu v závislosti na použitém typu senzoru. USB port a digitální vstupy/výstupy jsou určeny pro průmyslové prostředí, např. standardní USB, ale také Mini-B konektory s aretací pro bezpečné a pevné připojení.

Mezi další výhody jistě patří komplexní softwarový balíček pro Windows a Linux (32 i 64 bitové verze), který obsahuje SDK (software development kit), demo programy a zdrojové kódy v C++, C# a VB. K dispozici jsou ovladače pro ActiveX, DirectShow, TWAIN a ovladače pro programy na zpracování obrazu, např. VisionPRO, HALCON, NeuroCheck, LabViw. SDK je stejné pro všechny modely kamer uEye a při jejich změně není potřeba jejich přeprogramování!

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím