Analýza obrazu- Dokumentace výroby a její výhody
Úvod &gt: Aktuality &gt: Dokumentace výroby a její výhody

Dokumentace výroby a její výhody

1. března 2016

Seznamte se s jednoduchým, ale díky své modularitě velmi mocným nástrojem v procesu kontroly a zajištění kvality výroby, s automatizovanou dokumentací.

Typickou aplikací může být v tomto případě dokumentace kvality výrobků při jejich expedici. Mnozí distributoři nebo výrobci se setkávají s reklamacemi výrobků po převzetí zákazníkem. Důvod může být různý. Výrobek mohl být poškozen již při výrobě, během expedice, či přepravě k zákazníkovi, nebo až po převzetí a následné manipulaci u zákazníka. Z toho vyplývá, že stanovení odpovědnosti za danou událost (např. poškození výrobku) může být značně komplikované.

Proto se zde nachází prostor k implementaci systému pro dokumentaci výroby, který zajistí průběžnou nebo výstupní dokumentaci na potřebné úrovni. Samotné používání takového systému obsluze v mnohých případech ani nepřidává další úkony, kterými by se musela zabývat, protože je obvykle možné jej propojit s již používaným softwarem pro řízení výroby. Pořizování fotodokumentace se tak stane automatickou součástí výrobního procesu, kterou lze propojit například se skenováním čárového kódu při expedici.

Výroba lahví (ilustrační fotka)

Strojově získaná fotodokumentace netrpí nedostatky jako v případě jejího manuálního pořizování. Za předpokladu konstantního osvětlení scény (snímaného prostoru) jsou eliminovány ztráty informací kvůli podexponování nebo přeexponování scény na kritických místech. Aplikace však může fungovat i v případě dynamicky se měnícího osvětlení scény. Výhodou automatizované dokumentace je, že nedochází k pořízení rozmazaných fotografií, je zaručen stále stejný úhel pohledu, popřípadě je díky integraci do výrobního systému zabráněno i opomenutí samotného pořízení fotodokumentace. Při použití automatizované dokumentace tedy dochází k celkovému omezení vlivu lidského faktoru.

V neposlední řadě je také třeba vyzdvihnout fakt, že použité kamery nepoužívají mechanické díly a jejich životnost je tak vyšší než v případě použití fotoaparátů s mechanickou závěrkou nebo otočným zrcátkem. Pro účely automatizované dokumentace můžete použít libovolné kamery společnosti IDS. Našim zákazníkům se především osvědčily modely XSXC, které jsou pro daný úkol zpravidla nejvhodnější, protože jsou parametricky dostačující pro dokumentaci, jsou cenově výhodné a dokáží i automaticky ostřit.

IDS XS IDS XC

Potřebujete poradit s pořízením automatizované dokumentace? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Mohlo by vás zajímat:

Jaké novinky přichystala firma IDS pro návštěvníky veletrhu VISION 2016?
VISION je přední světový veletrh představující počítačové a strojové vidění. Své návštěvníky pravidelně seznamuje s nejnovějšími trendy a inovacemi na trhu senzorů, kamer, objektivů, osvětlovačů i kompletních aplikací. Na co jeho návštěvníky lákala firma IDS?

Měření s využitím kamer pro strojové vidění
Častou úlohou v rámci strojového vidění je použití kamer k měřicím aplikacím. V některých případech tak nahradíme konvenční metody. Měření s využitím kamer má však svá specifika, se kterými vás seznámíme.

IDS zařazuje do portfolia UVC kamery
Potřebujete kvalitní, jednoduchou webkameru se zajištěnou technickou podporou? Pak jsou pro Vás UVC kamery od společnosti IDS ideální volbou.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím